gry crpg, a nawet nieco więcej
Blog > Komentarze do wpisu
Dragon Age 2 - a jednak niespodzianka

O tym, że powstaje sequel Dragon Age było wiadomo od dawna. Nie ukrywali tego nawet ludzie z BioWare. No, ale od dziś wiadomo to już bardzo oficjalnie, skoro Wielki Elektronik odtrąbił wieści wszem i wobec, a nawet ruszyła oficjalna strona DA2. I pomimo wszystko jest to dla mnie niespodzianka. Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkie gry BioWare realizowane są wedle podobnego schematu, ale to, co dotarło do mnie w uzupełnieniu anonsu, wygląda na przesadę. Będzie miianowicie w grze jedna postać, niejaki Hawke, a mnie zostawiono wybór płci. Chyba nie tak to miało być, a przynajmniej nie tak było to w pierwszym Dragon Age. Bardziej jeszcze zastanowił mnie ten nowy system walki. "Dynamic new combat mechanics that put you right in the heart of battle" brzmi niezbyt fortunnie. W turowym systemie walki nacisk kładzie się raczej na chłodny ogląd sytuacji, logikę, na emocje i  porywy serca nie ma tutaj raczej miejsca. Nie chcę narzekać już na wstępie, ale wolałbym bardziej dopracowaną wersję Dragon Age, aniżeli kolejną wariację na temat tego, jaki to Mass Effect jest wspaniały.  Czy  sukces pierwszej części DA był jedynie pokłosiem wprowadzającej w błąd co do istoty rzeczy kampanii marketingowej?

piątek, 09 lipca 2010, nef.the.grey

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Link87, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/20 11:51:01
Meh Bioware juz pierwszym DA pokazało mi, że nie wie już o czym mówi. Ich wypowiedzi krytykujące inne (głównie wschodnie) RPGi są zabawne i pełne ignorancji, a sama gra pokazała jedno - nie ma sensu porównywać kondycji obecnych cRPGów (robionych przez białych) z japońskimi. Bo te pierwsze od dawna, niestety, gryzą piach. DA2 będzie jeszcze bardziej rozwodnionym, prostym, krótkim i sztampowym "wanna-be-B-G-2" niż jedynka. Lepiej zagrać w Eschalona, czekać na pacze do Alphy, siedzieć przy Demon's Souls i ogrywać klasyki.

-
Gość: Sad Statue, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/31 19:14:09
Mi się osobiście Dragon Age spodobał. Wiadomo, to nie ta klasa co np. Wrota Baldura, ale ciągle świetna gra. Mam tylko nadzieję, że tak jak tu wspomniano, gra nie ulegnie "masefektywizacji"
-
Gość: Fan Gier, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/29 13:58:55
Wycofywanie sie z rozgrywki turowej to chyba naturalna kolej rzeczy. Gry sie zmieniaja, wiekszosc mlodych graczy woli real-time, to samo z casual-gamers, i dlatego taki ruch moim zdaniem.

Uwielbialem jedynke, czekam na dwojke z niecierpliwoscia.