gry crpg, a nawet nieco więcej
poniedziałek, 11 stycznia 2010
Disciples 3: Renaissance - pierwsze recenzje

Mądrzy ludzie twierdzą, że do recenzji nie należy przykładać zbyt dużej wagi. Niemniej nie znaczy to, że ich lektura pozbawiona jest całkowicie sensu. Na Disciples III: Renaissance czekam cierpliwie już od lat, a przejęcie praw do tytułu przez rosyjską Akellę potraktowałem jak szczęśliwe zrządzenie losu. W końcu Rosjanie, jako jedni z nielicznych, nadal nie obawiają się realizować turowych strategii. Niestety, lektura pierwszych recenzji Disciples III, które ukazały się w Rosji w grudniu ub.r., nie napawa optymizmem. Oceny są różne. Rosyjski Gamestar dał DIII:R notę 8/10 ze znaczkiem Victoria!, czyli wydawałoby się, że jest dobrze. Tyle, że z kolei 3dnews.ru był zdecydowanie ostrożniejszy. Doceniono właściwie wyłącznie oprawę graficzną (8/10) i zarzucono grze patos, niewygodny interfejs i błędy. Dalej jeszcze poszedł serwis ag.ru wystawiając DIII:R notę 40/100, a sami gracze pod recenzją nie byli wcale łaskawsi, bowiem aktualna średnia ich wskazań to 46%. Pocieszające jest tylko to, że wszyscy recenzenci uznali Disciples III: Renaissance za godnego następcę serii w mrocznej, cudnej oprawie plastycznej. W sumie niczego więcej nie oczekiwałem. Tylko kiedy doczekam się polskiej premiery tej gry?

wtorek, 05 stycznia 2010
CRPGarść wieści

Przegląd serwisów informujących o grach przyprawia o zawrót głowy. Ciągle czytam o interesujących mnie tytułach, że już lada moment będą, że są znakomite, że jest na co czekać. Każdego dnia, co godzinę, bombardowany jestem kolejnymi newsami. Poniżej to, co zbombardowało mnie w ostatnich godzinach.

Nadal czekam na premierę pierwszego Alpha Protocol, a już chodzą słuchy na temat sequela. Tylko o czym tu dyskutować, skoro nie ma jeszcze jedynki? Z tego można zrobić przynajmniej 15 newsów.

Czy Fallout: New Vegas pojawi się w nowym numerze Game Informera? I to na okładce? Andrew Reiner z GI zaprzeczył pojawiającym się plotkom, ale mało kto w te zaprzeczenia wierzy. W każdym bądź razie dyskusje nie ustają. Z takich spekulacji można zrobić przynajmniej 15 newsów.

Czy to dziś miało pojawić się kolejne DLC do Dragon Age: Origins (PC, X360), zatytułowane Return to Ostagar? Tak, tyle, że jest to już nieaktualne. Poinformował o tym dziś, czyli w dniu zapowiadanej premiery, Chris Priestley z BioWare. Nie ma to jak trzymać graczy do końca w niepewności, a raczej pewności, że coś dostaną w wyznaczonej wcześniej dacie. Teraz znowu słyszę, że premiera już lada dzień, właściwie każdego dnia można się jej spodziewać. Z tego można zrobić przynajmniej 15 newsów.

Dragon Age: Origins Awakenings oficjalnie zapowiedziany. Dziś właśnie potwierdziło się to, o czym napisano w ostatnich dniach przynajmniej 15 newsów. To będzie prawdziwy dodatek, taki duży, obfity, pecetowy, choć ukaże się na PC, X360 i PS3, a nie jakieś tam DLC, choć mało kto pamięta, że BioWare robiło coś, co nazwano później DLC, lata temu.