gry crpg, a nawet nieco więcej
sobota, 28 lutego 2009
The Last Remnant - gra, która mnie pokonała

Przyznaję się do porażki. Wolę tzw. western RPG od jRPG, ale spragniony będąc turowych walk, połakomiłem się na The Last Remant, którego wersja demonstracyjna ledwo co pojawiła się w sieci. Pograłem kilka godzin i poległem, przyznaję skruszony. Poniosłem sromotną klęskę. Nie dziwią mnie już niskie oceny tej gry, dziwi mnie tylko, jak można tytuł, w którym właściwie nie używa się myszki, wydać na PC? Toż to jakiś koszmar. Niestety. Jeżeli ktoś zechce nabyć ten tytuł, niech wpierw zaznajomi się z wersją demonstracyjną. Koniecznie. Swoją drogą trzeba mieć odwagę, żeby wydać demo takiej gry, a później jeszcze liczyć, że zachęci ono kogoś do zakupu.

23:21, nef.the.grey
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lutego 2009
Vampire: The Masquerade: Bloodlines Companion Mod

Jest, jest, jest. Companion Mod do Vampire: The Masquerade: Bloodlines, jednej z tych gier cRPG, które choć osierocone, nadal się rozwijają dzięki zaangażowaniu rzeszy graczy. Jeżeli ktoś chciałby skompletować kompanię i zagrać z towarzyszami w Bloodlines, to okazja nadarza się po temu wyśmienita. A czy komuś trzeba ostatnią grę śp. Troiki polecać? Nie sądzę, skoro już na bloga o grach cRPG trafił i czyta te słowa. Niemniej, tak na wszelki wypadek, polecam specjalny, promocyjny film przedstawiający moduł.

I wspomnę jeszcze o ostatnim patchu do gry oraz ciekawym tekście retrospektywnym Johna Walkera, który ukazał się na łamach PC Gamera, a od dwóch tygodni dostępny jest w sieci. Szczegóły w CRPGarści wieści.

23:23, nef.the.grey
Link Komentarze (9) »
The Last Remnant - wersja demonstracyjna

Ot niespodzianka. Nie dość, że The Last Remnant PC pojawi się nad Wisłą, nie dość, że Square Enix zdecydował się na dystrybucję tego tytułu przez Steam (dostępny od 9 kwietnia br.), to jeszcze dziś właśnie w sieci pojawiła się wersja demonstracyjna gry. Czemu nie, spróbować można. Waga: 1,1 GB.

22:26, nef.the.grey
Link Dodaj komentarz »
Obsidian nie stworzy Aliens RPG

Jeżeli w kimś tli się jeszcze nadzieja, że Aliens RPG jednak w studiu Obsidian powstanie, to może ją już porzucić. David Kondor, jeden z twórców projektu, szuka nowej pracy i ogłasza, co następuje:

"Designer for canceled third-person action Aliens RPG (Xbox 360, PS3, & PC)"

No to chyba wszystko jasne. Niestety.

21:19, nef.the.grey
Link Komentarze (2) »
wtorek, 24 lutego 2009
Disciples III zaprasza

Oficjalna strona Disciples III wygląda teraz inaczej. Znaleźć na niej można więcej informacji i materiałów, no i w końcu jest na bieżąco aktualizowana. Warto ją przetrząsnąć, bo w zakamarkach ukryło się sporo smakowitych ciekawostek.

I przy okazji podsunę wywiad opublikowany przez RPG Vault. Mowa w nim o istotnych zmianach w nowej odsłonie serii, w tym zmodyfikowanej koncepcji rózg oraz wprowadzeniu cyklu dzień-noc i jego wpływie na rozgrywkę. Tłumaczenie wywiadu znaleźć można w tym miejscu.

20:49, nef.the.grey
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5