gry crpg, a nawet nieco więcej
piątek, 26 lutego 2010
Afterfall: Rascal czyli gra, która na giełdzie grała

Tomasz Majka, szef firmy Nicolas Games, powiedział w porannym programie TVN CNBC Biznes, że pierwsza gra osadzona w uniwersum Afterfall, czyli Rascal, zostanie wydana jeszcze w tym roku na pecety i być może konsole (PlayStation 3, Xbox 360). Podobno prace nad produkcją są w zaawansowanym stadium, więc zrealizowanie planów wydawniczych powinno się udać. (...) Prezes Majka podkreślił, że obecnie najważniejsze dla firmy jest kontynuowanie pracy nad grami oraz poszukiwanie i finalizowanie umów licencyjnych z zachodnimi partnerami. (...) Priorytetem dla twórców są oczywiście rynki pecetowe, w tym Polska i Niemcy, chociaż gry będą wydawane także na konsolach w Europie i USA. (...) Studio planuje sprzedać milion egzemplarzy dzieła w ciągu dwóch lat i zarobić około 4-5 milionów euro. (źródło: GOL)

Słychać o mnie częściej, Niż w serwisach growych, Tak to się złożyło, W mediach biznesowych, Nie wiem jaki będę, Ponoć straszyć mam, Nicolas się puszy, A ja plamę dam.

To tyle w kwestii komentarza do najnowszych wyznań Tomasza Majki z Nicolas Games przed kamerą stacji TVN CNBC Biznes. Okazuje się po raz kolejny, wcześniej informacje publikował portal Bankier.pl oraz prospekt emisyjny NC, że wydawca gry Afterfall: Rascal najwięcej ma o niej do powiedzenia w kontekście biznesowym, a zwłaszcza giełdowym. Temu też chyba służyć ma snucie wizji o sprzedaży miliona egzemplarzy gry w ciągu dwóch lat i zarobieniu na niej 4-5 milionów euro. Niestety, ten projekt wygląda coraz bardziej jak humbug, a nie gra. Przykre.

Materiał filmowy można znaleźć w tym miejscu.