gry crpg, a nawet nieco więcej
wtorek, 31 marca 2009
Septerra Core w ofercie GOG.com

To 99. gra w katalogu GOG.com. Setną jest...coś swojskiego, łatwo sprawdzić. Septerra Core liczy sobie już dekadę i przyznam, że zdziwiło mnie udostępnienie jej na stronie GOG.com. I to za jedyne 5.99 USD. Wie ktoś, czy warto sięgnąć?

poniedziałek, 30 marca 2009
CRPGaleria: SW: The Old Republic, Venetica, Otherland, Dragon Age, KB: Wojownicza Księżniczka

Star Wars: The Old Republic. Na oficjalnej stronie pojawił się film prezentujący nieco historii i fabuły. Narratorem jest Lance Henriksen (adm. Hackett w Mass Effect).

Star Wars: The Old Republic. Raz jeszcze, tym razem w wersji komiksowej.

Venetica.  Na oficjalnej stronie gry kolejne zwierzenia deweloperów. Ich czytanie jest znośne dzięki ilustracjom.

Otherland. MMORPG na silniku Unreal Engine 3.0 i wszystko jasne. Przy okazji okaże się, czy Tad Williams, bo w oparciu o jego prozę powstaje Otherland, poradzi sobie w grach.

Dragon Age: Origins. Kolejne dwa filmy przedstawiające rozgrywkę.

King's Bounty: Wojownicza Księżniczka. Moim skromnym zdaniem Fantasy Wars jest znacznie, znacznie lepsze od King's Bounty, no ale to kwestia gustu. Poniżej nowy film z dodatku Katauri i 1C.

22:45, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (3) »
piątek, 27 marca 2009
CRPGaleria: V13, Mass Effect 2, Precursors, Risen

V13 czyli Fallout Online. Prawdziwy oldschool.

Mass Effect 2. Kosmicznie wygląda.

Precursors. To gra akcji w klimatach sci-fi z elementami crpg. I od początku wydaje mi się nieco dziwna. A że lubię dziwne gry, zwłaszcza rosyjskie, to wpisuję ją na crpg.bloga.

A poniżej film z Risen w roli głównej. Zapowiedź PC Games w języku niemieckim. Ukazane fragmenty rozgrywki utwierdzają mnie w przekonaniu, że to klon Gothica.

09:44, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (2) »
Wizyta w Obsidian

Ekipa The Escapist zawitała w progi Obsidian, Pandemic i Atlusa. Jeżeli ktoś jest ciekawy, jak wyglądają wnętrza, w których powstaje Alpha Protocol, w co grają i w jakich warunkach pracują twórcy NWN2 i KOTOR2, warto zerknąć na poniższy film (3.30 min.)

 

 

czwartek, 26 marca 2009
Stronniczy przegląd sieci (3)
Kolejna odsłona recenzji i tym podobnych tekstów opublikowanych w krajowych serwisach i zahaczających o cRPG. Tym razem głównie o Fantasy Wars z dodatkiem, ale nie zabraknie też Drakensanga i Sacred 2. Jak zwykle trudno mi powstrzymać się od złośliwości.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7