gry crpg, a nawet nieco więcej
sobota, 21 lutego 2009
Zachowajcie zapisane stany gry z pierwszego Mass Effecta! Podobno warto.

Podobno warto. Tak przynajmniej twierdzą Jack Lamden i Jack Priestly z BioWare, którzy wskazówek udzielili na firmowym forum. Nie wypada im nie wierzyć, także gdyby ktoś chciał wykonać ten nierozważny krok dzisiejszej nocy, ostrzegam - nie warto! Zachowajcie Wasze zachowane stany gry! A czy było warto, przekonamy się później.

22:19, nef.the.grey
Link Dodaj komentarz »
CRPGaleria: The Last Remnant

The Last Remnant nie jest grą, która spędzałaby mi sen z powiek. Zwłaszcza, że jej przyjęcie w wersji na X360 było dość chłodne. Niemniej, skoro już Square Enix zdecydował sie na pecetową edycję programu, to na pewno skosztuję. I nie dlatego, że lubię jRPG, bo akurat wolę zachodnie ropleje, ale raczej dlatego, że preferuję turowe walki, a te ostatnimi czasy w cRPG występują rzadko. Przedstawiciele SE obiecują, że wersja PC The Last Remnant będzie oferowała bardziej dynamiczną rozgrywkę, poprawione animacje postaci, etc. Niestety, nie wiadomo, czy dotyczy to również dostępnego na X360 od grudnia ub.r. materiału dodatkowego. W Polsce grę wyda Cenega, póki co mowa o kwietniu br. Cena pozostaje nieznana.

Zestaw 20 nowych obrazków z gry. Jeden z nich niżej.

11:04, nef.the.grey
Link Komentarze (1) »
Mass Effect 2 - pierwszy film
Za słowami poszły czyny. BioWare pokazało pierwszy teaser Mass Effect 2 oraz dwa obrazki z gry.
Materiały wyglądają dokładnie tak, jak wyglądać powinny. I to chyba tyle na ten temat. Bardziej interesują mnie szczegóły dotyczące kwestii fabularnych i tym podobnych, a na te trzeba jeszcze nieco poczekać.
 
09:33, nef.the.grey
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 lutego 2009
Mark Morgan skomponuje muzykę do Allods Online

Cicho ostatnimi czasy było o Marku Morganie, autorze muzyki do pierwszych Falloutów i Planescape: Torment. Jakież było moje zdumienie, kiedy dziś okazało się, że Morgan skomponuje ścieżkę dźwiękową do rosyjskiego MMORPG Allods Online. Szczegóły na stronie gry. A ja mam nadzieję, że M. Morgan porzuci seriale i wróci do gry.

21:53, nef.the.grey
Link Komentarze (2) »
piątek, 13 lutego 2009
CRPGarść wieści

Dragon Age wzbogaciło się o obszerną stronę z nowymi materiałami. Warto zerknąć.

Risen, nowa gra twórców Gothica, zostanie pokazana światu na kwietniowych Role Playing Convention.

Patch 1.03 do Drakensanga. 

Twórcy Star Wars: The Old Republic zafundują nam komiks dostępny wyłącznie w sieci. Autorami będą Rob Chestney i Alex Sanche.

Stron o grach cRPG nigdy za dużo. W ostatnich dniach ruszyło RPG France. Co prawda z językiem Moliera u mnie nietęgo, ale od czego jest tłumacz Google'a?

Ciąg dalszy spekulacji wokół projektu Obsidian.

GameSpot doniósł, że Aliens RPG może być jedynie wstrzymane, a nie skasowane. Podobne teksty czytałem przy okazji LOTR: The White Council. Widział ktoś tę grę? Pewnie tak samo będzie z Aliens RPG.

W końcu. W sieci pojawił się tekst o Bloodlines, który swą premierę miał na łamach PC Gamera UK. O tej grze mógłbym czytać niejeden raz. A że pojawił się kolejny już nieoficjalny patch do gry, to warto sobie przypomnieć to i owo.

16:43, nef.the.grey
Link Komentarze (1) »