gry crpg, a nawet nieco więcej
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Viva New Vegas!

Ależ niespodzianka. Obsidian zrobi nowego Fallouta!  Fallout: New Vegas. Brzmi nieciekawie, ale skoro zająć się nim mają panowie z Obsidian, w którym pracuje kilka osób robiących pierwsze Fallouty, to nie ma o czym mówić. To nie będzie kontynuacja Fallouta 3, ale kolejna gra z tym logo, wykorzystująca w dodatku silnik F3. Premiera przewidziana jest na przyszły rok, w wersji trzyplatformowej: PC, X360 i PS3. Jeden z moich ulubionych serwisów powziął obawę:

 "New Vegas ma trafić na półki sklepowe w 2010 roku. Cóż... kilkanaście miesięcy to zdecydowanie za mało na stworzenie porządnego RPG."

Muszę uspokoić jeden z moich ulubionych serwisów. Obsidian znany jest tego, że się nie obija. Drugą część KOTOR-a zrobił mniej więcej w tym samym czasie. A to było zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Przy okazji wyszło na jaw, że Bethesda planuje wykorzystać markę Fallouta na małym i dużym ekranie. Standardowe dziś posunięcie, choć warto pamiętać, że o filmie pt. Fallout już pisano i mówiono.

niedziela, 19 kwietnia 2009
Konsolowy wiedźmin, czyli przypadek Dennisa Cranmera
Karol Zajączkowski z CDP wyjaśnił w materiale filmowym, zaprezentowanym na stronie What2play, różnice pomiędzy pecetową a konsolową edycją Wiedźmina. Walka będzie bardziej widowiskowa, system alchemii zostanie znacząco uproszczony, a system znaków bardziej zbalansowany i mieć będzie zdecydowanie większy wpływ na grę. Wiedźmin będzie mógł gromić wrogów samą magią, nie wyciągając miecza z pochwy. Bo i po co. Wyciąganie miecza z pochwy jest strasznie męczące i w sumie sensu nie ma.
czwartek, 16 kwietnia 2009
CRPGarść wieści

Wojna o masowego Fallouta. Ależ piękna awantura. Kolejna dzisiejszego pięknego dnia. Bethesda będzie wadzić się na drodze sądowej z Interplayem o prawa do Fallouta MMO. Chyba jednak rację mieli ci, którzy przewidywali, że Inty nie spełni warunków konraktu z BethSoft. A może nie mieli? Bułgarzy z Masthead Studios podobno są bardzo zestresowani.

Arcanum jak nowe. Kolejny patch liftingujący słynny tytuł Troiki.

Mass Effect Edycja Rozszerzona. Już za tydzień, z dodatkiem Bring Down the Sky, za niecałe 60 zł.

Age of Decadence. Kolejne uaktualnienie. The game is real. The demo is real. It's a-coming. Your patience is appreciated. For realz, yo. V.D. Weller naprawdę to napisał!

Gothic 3 - kolejny patch. Tym razem 1.71.

Kolejne S.T.A.L.K.E.R.-y potwierdzone oficjalnie na łamach Konsomolskajej Prawdy.

Szukałem potwierdzenia, szukałem, aż znalazłem. Czyż przyszłość nie rysuje się pięknie?

środa, 15 kwietnia 2009
CRPGaleria: Risen

W sieci pojawiło się kilka nowych obrazków i trailer Risen (PC, X360), nowej gry Piranha Bytes. Jestem porażony innowacyjnością projektu, zwłaszcza w zakresie prezentacji przedstawicieli fauny egzotycznej wyspy, na której rozgrywa się gra. A najdziwniejsze jest to, że pewnie i tak w Risen zagram.

20:40, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (1) »
Stronniczy przegląd sieci (4)
Tym razem w polskiej sieci szalał GOL. Tyle tekstów o cRPG w jego wydaniu, opublikowanych w krótkim dość czasie, dawno nie widziałem. Niestety, w parze z ilością, tradycyjnie już, nie idzie jakość. A poza tym, małe co nieco o drugim Drakensangu, znakomitym, jak twierdzi wielu, The Last Remnant i pierwszej recenzji Demigod.