gry crpg, a nawet nieco więcej
niedziela, 04 października 2009
CRPGaleria: Aliens RPG

Aliens RPG post mortem. Jedyne co pozostało po projecie Obsidian pod egidą SEGI to zawiedzione nadzieje i nieco materiałów. Do zestawu 20 obrazków, które pojawiły się już czas jakiś temu, doszło kilka kolejnych. I żal tej gry tym bardziej.

19:41, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 kwietnia 2009
CRPGaleria: Risen

W sieci pojawiło się kilka nowych obrazków i trailer Risen (PC, X360), nowej gry Piranha Bytes. Jestem porażony innowacyjnością projektu, zwłaszcza w zakresie prezentacji przedstawicieli fauny egzotycznej wyspy, na której rozgrywa się gra. A najdziwniejsze jest to, że pewnie i tak w Risen zagram.

20:40, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 13 kwietnia 2009
Project "Earthrise" V13?

Tytuł nieco prowokacyjny, przyznaję. Kilka dni temu świat obiegła wieść o porozumieniu, które amerykański Interplay podpisał z bułgarskim studiem Masthead Studios. Wygląda na to, że Interplay, zgodnie z umową z Bethesdą, zgromadził fundusze na rozwijanie projektu V13, a współtwórcami gry, pod wodzą Chrisa Taylora, współautora pierwszego Fallouta, będą Bułgarzy, którzy sami pracują obecnie pełną parą nad zapowiadanym jeszcze na ten rok postapokaliptycznym MMORPG Earthrise. Wygląda to wszystko dziwnie nieco, zwłaszcza, że Interplay pożegnał już Jason Anderson, ale kto wie... Na pewno warto zapoznać się z zestawem nowych obrazków z Earthrise. Czyżby podobnie miał wyglądać masowy Fallout?

21:23, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (6) »
CRPGaleria: Drakensang: The River of Time, KB: Wojownicza Księżniczka, Dragon Age, Divinity 2, M&B: War Band.

Drakensang: The River of Time. Film o tym, jak wykuwa się sequel. A wykuwa się w pocie, znoju i trudzie.

King's Bounty: Wojownicza Księżniczka. Dwa nowe filmy z dodatku do gry, która dowiodła w ogólnym rozrachunku, że klasyka nadal ma siłę, choć ta siła mnie nieszczególnie akurat przekonała. Wolę Fantasy Wars.

Dragon Age: Origins. Kolejne wideo prezentujące maga, kolejne obrazki. W zasadzie naoglądałem się materiałów różnych z DA:O tyle, że już chyba nie muszę w ten tytuł zagrać.

Divinity 2: Ego Draconis. Relacja z RPC 2009, a w tle Divinity 2

Mount&Blade: War Band. Armagan Yavuz z TaleWorlds Entertainment pokazał i wytłumaczył, o co chodzi w rozszerzeniu jednego z oryginalniejszych tytułów ostatnich lat

15:54, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (3) »
czwartek, 09 kwietnia 2009
Big Huge RPG - Ascendant

O marnie wyglądających perspektywach studia Big Huge Games oraz projektu Big Huge RPG, nad którym pracował Ken Rolston, już wspominałem. Ponieważ w branży tajemnice utrzymywane są przez czas niezbyt długi, wyszło już na jaw, że ów Big Huge RPG to Ascendant (PC, X360, PS3), sporo materiałów (concept arty, screenshoty) opublikowało Kotaku, a samym studiem i projektami interesuje się ponoć kilku poważnych nawet inwestorów. Może więc nie wszysto jednak przepadnie. Zresztą, niech przepadnie God: The Game na Wii (swoją drogą OMG, kto w takie rzeczy gra???), ale Ascendant mógłby się ostać, choć na pierwszy rzut oka, nie widać tu nic nadzwyczajnego. Nie wiadomo jednak, co kryje się w trzewiach programu. Poniżej robocza wersja pierwszego trailera gry.


22:26, nef.the.grey , CRPGaleria
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2